czwartek, 2 maja 2013

"Siostra"- Rosamund Lupton

"Gdy zobaczyłam kosmyk Twoich włosów, wiedziałam, że żal jest miłością przekształconą w wieczną tęsknotę."

Dwie siostry. Tess spontaniczna, ciesząca się życiem, żyjąca z dnia na dzień artystka. Beatrice poukładana, bojąca się życia i pracująca w dużej korporacji. Obie we wczesnym dzieciństwie doznały ogromnej straty, jaką była śmierć ich brata spowodowana mukowiscydozą. Zżyte ze sobą tak bardzo, że pomimo tysięcy dzielących je kilometrów, wiedzą o sobie wszystko. I nagle Beatrice dostaje telefon od matki. Tess zniknęła. Bee czym prędzej przylatuje do Londynu, by na bieżąco śledzić tok poszukiwań. Niestety poszukiwana kobieta zostaje znaleziona w toalecie publicznej na terenie parku, z podciętymi żyłami. Samobójstwo spowodowane depresją poporodową. Bee absolutnie nie przyjmuje tej informacji do wiadomości. Wie i jako jedyna wierzy, że jej siostra nigdy by się nie zabiła. Jednak nikt jej nie wierzy a wręcz zaczynają ją traktować jak wariatkę, gdy co chwilę znajduje nowych podejrzanych. Jak zakończy się jej śledztwo? Przeczytajcie sami a na pewno nie będziecie zawiedzeni lekturą.

Z założenia książka jest thrillerem i oczywiście ma w sobie wszelkie jego cechy. Dla mnie jednak było to studium psychologiczne osoby doznającej jednej z największych strat. Jest to opis dogłębnej miłości siostry do siostry. Niesamowicie opisane uczucia Bee do młodszej siostry sprawiały, że niejeden raz czułam głębokie wzruszenia. Wrażenia potęguje sposób narracji, który jest w formie listu Bee do Tess.

Świetnie napisana, wciągająca książka, która zaskakuje. Kryminał, romans, dramat. Miłość, wiara, rozpacz. Badania genetyczne. Nadzieja. W tej książce jest to wszystko i jeszcze więcej.


Baza recenzji Syndykatu ZwB
Przeczytam tyle,ile mam wzrostu:2,3cm

19 komentarzy:

 1. to nie jest pozycja jaka przypadłaby mi do gustu - niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka, wzrusza i zaciekawia. Nie mogłam się oderwać:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tej autorki już coś czytałam, ale teraz nie umiem przypomnieć sobie tytułu, ale widzę , że i ta pozycja grzechu warta

  OdpowiedzUsuń
 4. Badania genetyczne? Już mi się podoba :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam zamiar przeczytać obie wydane w naszym kraju książki Lupton - kolejna pozytywna opinia cieszy i jeszcze bardziej nakręca na zakup :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytalam obydwie ksiazki Lupton i podobaly mi sie bardzo, chociaz podobne w stylu i sposobie prowadzenia historii. Jestem ciekawa, jaka droge obierze Lupton w swojej trzeciej ksiazce, mam nadzieje, ze mnie zaskoczy. Mile.

  OdpowiedzUsuń
 7. Od jakiegoś czasu ,,Siostra'' chodzi mi po głowie. Bardzo jestem zaintrygowana jej fabułą. Z moją siostrą również łączą mnie mocne relacje, więc myślę, że tym bardziej zrozumiałabym siostrzaną zażyłość między bohaterkami. W każdym razie mam ochotę na obie książki Lupton.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta książka czeka na mojej półce już od dawna. Jest plan aby zacząć ją w tym miesiącu- mam nadzieję, że się uda- bo twoja recenzja zachęca strasznie.

  OdpowiedzUsuń
 9. To zdecydowanie coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapowiada się interesujacy thriller, po który chętnie bym sięgnął, tym bardziej, że jeszcze tej autorki nie czytałem.

  OdpowiedzUsuń
 11. Szalenie mnie kusisz, dopisuję do listy i będę wypatrywać tej książki w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mi bardziej od "Siostry" podobało się "Potem". Może dlatego, że nie mam siostry :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Właśnie dostałam w prezencie urodzinowym i bardzo się cieszę, bo zapowiada się świetna lektura ;)

  OdpowiedzUsuń

 14. Mam w planach przeczytać obie książki Rosamundy Lupton. Twoja recenzja jeszcze bardziej zachęciła mnie do tego:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Intrygująca fabułą. Z chęcią bym zajrzała :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie znam tej autorki ale jeszcze jest dużo do przeczytania.
  "Gdy zobaczyłam kosmyk Twoich włosów, wiedziałam, że żal jest miłością przekształconą w wieczną tęsknotę." Cytat mnie odstraszył, z początku pomyślałem bleee jakieś romansidło, a tu niespodzianka może być przyzwoity thriller :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Recenzja zachęca. Tym bardziej, że jest to kolejna pozytywna opinia o tej książce;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Słyszałam o tej książce, bardzo chętnie po nią sięgnę, tym bardziej, że to kolejna pozytywna recenzja. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. To pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam z zapartym tchem. Potwierdzam - Świetna książka. Nie sposób się od niej oderwać. Po niej miałam ochotę na więcej książek Rosamund Lupon. Niestety jest jeszcze tylko jedna pt. Potem. Równie dobra. Polecam gorąco!

  OdpowiedzUsuń